Piłka nożna

Rok szkolny 2013/14

Zawody Gimnazjalne w Piłce Nożnej

I miejsce – etap miejski (3.10.2013r)
I miejsce – etap powiatowy (8.10.2013)

DSC00681                  DSC00684

Piłka nożna w Gimnazjum Nr 2 w Oławie realizowana jest w ramach rozszerzonego programu wychowania fizycznego i obejmuje klasy z rozbudowanymi lekcjami z tego przedmiotu w cyklu trzyletnim.

Od 7 lat uczniowie naszego gimnazjum wykazujący zainteresowanie piłką nożną mogą podnosić swoje umiejętności na lekcjach wychowania fizycznego. Program szkolenia obejmuje przede wszystkim działania indywidualne i grupowe z zakresu techniki i taktyki gry.

Znaczna część tych klas oparta jest na uczniach, którzy jednocześnie są zawodnikami lokalnych klubów piłkarskich, a szczególnie MKS Oława. Dzięki temu mają oni możliwość łączenia nauki i rozwijania swojej pasji jaką jest gra w piłkę nożną.

Co roku nasza szkoła wystawia w szkolnych zawodach piłki nożnej silną reprezentację, która wygrywa rywalizację na różnych szczeblach szkolnej gimnazjady i nie tylko, w 2011 roku uczniowie naszej szkoły dotarli do finału wojewódzkiego Coca-Cola Cup.
Zajęcia odbywją się na wyremontowanej sali gimnastycznej naszej szkoły lub obiektach stadionu miejskiego i prowadzone są przez nauczycieli , którzy są jednocześnie trenerami piłki nożnej.

Sebastian Sobczak